Da li Firefox ugrožava memoriju?

 

firefox-512-noshadowKada je Mozilla objavila Firefox 4, a sada je već dostupan i Firefox 5, činilo se da je konačno rešen problem koji je dovodio do toga da se korisnici žale na performanse, koji je bio očigledan u prethodnim verzijama. U poređenju sa Firefox 3.6, Firefox 5 je mnogo brži ali, ipak, nije sve kako bi trebalo da bude. Firefox i dalje pati od curenja memorije što dovodi do sporog odziva memorije za produženi vremenski period što opet dovodi do oduzimanja vrednih sistemskih resursa i ugrožavanja performansi računara kao rezultat toga. Jednostavno restartovanje računara rešava problem, ali ovaj problem i dalje nervira veliki broj korisnika.

Izvor: Itsvet.com

Stefan Marjanov
Stefan Marjanov

Diplomirani inženjer informatike. Aktivno se bavim informacionim tehnologijama oko 13 godina, a nešto kraće i veb dizajnom. Takođe, osnivač sam ovog bloga na kome radim i pišem više od 10 godina. Ako želite da podržite moj rad kliknite ovde.

Budi u toku

Mrzi te da redovno posećuješ blog kako bi bio/la u toku sa objavama? Unesi svoj email i blog će ti jednom mesečno slati nove objave. Bez spama, odjavi se bilo kada.

Ostavi komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *